Co vám může nabídnout chorvatský poloostrov Pelješac?

PelješacAčkoli většina z nás žije předvánoční atmosférou, není žádnou výjimkou, že se v našich e-mailových schránkách hromadí jedna nabídka cestovní kanceláře za druhou. Tzv. „first minute“ pobyty vám pomohou ušetřit zajímavé finanční částky. Pokud si navíc dovolenou vyberete a zarezervujete již nyní, nemusíte se bát, že byste během hlavní sezóny nenatrefili na zájezd, jenž by vám vyhovoval po všech směrech.

Jestliže jste si oblíbili Chorvatsko, máme pro vás jeden netradiční tip na to, kde strávit dovolenou plnou nevšedních zážitků takřka „za hubičku“. Tímto tipem je poloostrov Pelješac, ležící severozápadně od historického Dubrovníku. Co můžete na Pelješaci zažít a jak se zde ubytovat za cenu, která vás velmi příjemně překvapí, to vám prozradíme na následujících řádcích.

Co vás na Pelješaci čeká?

Pelješac je druhým největším poloostrovem Chorvatska, jenž je ze severu omýván Neretvanským průlivem a průlivem Malého Stonu a z jihu pak Pelješackým a Mljetským průlivem. Reliéf Pelješacu je poměrně hornatý a velmi členitý. Navštívit zde můžete nejvyšší vrch Sveti Ilja, který je velmi dobře přístupný a z jeho vrcholku uvidíte celý poloostrov i přilehlou pevninu doslova jako na dlani. Za vyzkoušení také stojí hlubomořské potápění nebo místní vodní sporty. Milovníci dobrého jídla a pití si zde zaručeně přijdou na své. Pelješac je totiž vyhlášený svým lahodným červeným vínem Dingač, které se skvěle hodí k červeným masům nebo místním sýrům. Pokud vás degustování vín a ochutnávání místních specialit přestane bavit, můžete navštívit celou řadu zajímavých míst počínaje rozkvetlým arboretem, přes historické památky a pomníky, až po okouzlující Bačinská jezera.

Jak se zde ubytovat?

Využít můžete pochopitelně nabídek cestovních kanceláří nebo agentur, ty vám však nabídnou zájezdy, které nepatří zrovna k dvakrát levným. Vydat se zde můžete také na vlastní pěst v naději, že objevíte nějaký ten apartmán či vilku přímo na místě. Pokud však chcete mít jistotu, že vše dopadne tak, jak má, pak se zaměřte na stránky, jež se na ubytování v soukromí prostřednictvím místních majitelů přímo specializují. Ušetřit tak můžete značné částky, které je následně možno investovat někde jinde a o to efektivněji.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napiš komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Webdesign Berlin, Web Design and pay per click