Co vám může nabídnout chorvatský poloostrov Pelješac?

PelješacAčkoli většina z nás žije předvánoční atmosférou, není žádnou výjimkou, že se v našich e-mailových schránkách hromadí jedna nabídka cestovní kanceláře za druhou. Tzv. „first minute“ pobyty vám pomohou ušetřit zajímavé finanční částky. Pokud si navíc dovolenou vyberete a zarezervujete již nyní, nemusíte se bát, že byste během hlavní sezóny nenatrefili na zájezd, jenž by vám vyhovoval po všech směrech.

Jestliže jste si oblíbili Chorvatsko, máme pro vás jeden netradiční tip na to, kde strávit dovolenou plnou nevšedních zážitků takřka „za hubičku“. Tímto tipem je poloostrov Pelješac, ležící severozápadně od historického Dubrovníku. Co můžete na Pelješaci zažít a jak se zde ubytovat za cenu, která vás velmi příjemně překvapí, to vám prozradíme na následujících řádcích.

Co vás na Pelješaci čeká?

Pelješac je druhým největším poloostrovem Chorvatska, jenž je ze severu omýván Neretvanským průlivem a průlivem Malého Stonu a z jihu pak Pelješackým a Mljetským průlivem. Reliéf Pelješacu je poměrně hornatý a velmi členitý. Navštívit zde můžete nejvyšší vrch Sveti Ilja, který je velmi dobře přístupný a z jeho vrcholku uvidíte celý poloostrov i přilehlou pevninu doslova jako na dlani. Za vyzkoušení také stojí hlubomořské potápění nebo místní vodní sporty. Milovníci dobrého jídla a pití si zde zaručeně přijdou na své. Pelješac je totiž vyhlášený svým lahodným červeným vínem Dingač, které se skvěle hodí k červeným masům nebo místním sýrům. Pokud vás degustování vín a ochutnávání místních specialit přestane bavit, můžete navštívit celou řadu zajímavých míst počínaje rozkvetlým arboretem, přes historické památky a pomníky, až po okouzlující Bačinská jezera.

Jak se zde ubytovat?

Využít můžete pochopitelně nabídek cestovních kanceláří nebo agentur, ty vám však nabídnou zájezdy, které nepatří zrovna k dvakrát levným. Vydat se zde můžete také na vlastní pěst v naději, že objevíte nějaký ten apartmán či vilku přímo na místě. Pokud však chcete mít jistotu, že vše dopadne tak, jak má, pak se zaměřte na stránky, jež se na ubytování v soukromí prostřednictvím místních majitelů přímo specializují. Ušetřit tak můžete značné částky, které je následně možno investovat někde jinde a o to efektivněji.

Apartmens Villa Ani, Pag, Chorvatsko

Apartments Villa Ani, Novalja, Pag

Apartmány Villa Ani se nachází na ostrově Pag, jen pět set metrů od pláže, na hlavní ulici města Novalja. Centrum Novalje s několika restauracemi a obchody je od apartmánů vzdáleno také jen pět set metrů.Tyto apartmány nabízí moderní a světlé ubytování s vybavenými kuchyňkami. Villa Ani nabízí samoobslužná studia a apartmány s koupelnou, satelitní televizí a pohovkou. Většina má také balkon nebo terasu. Apartmány Villa Ani nabízí hostům možnost grilování na zahradě. Autobus na slavnou pláž Zrce staví jen pár kroků od apartmánů.

Pokračování »

Luna Island Hotel, Lun, ostrov Pag, Chorvatsko

Luna Island Hotel, Lun, ostrov Pag

Hotel se nachází v Jakišnici na ostrově Pag, asi patnáct kilometrů od chorvatské Novalje, známé turistické destinace. Můžete si vychutnat malebný výhled na okolní ostrovy Lošinj a Rab. Tento komfortní a moderní hotel se nachází v krásném a klidném zálivu jen dvacet metrů od moře. Hotel je obklopený olivovníky. V hotelu je devadesát tři pokojů. K dispozici je hlavní restaurace a také à la carte restaurace s terasou Luna, která podává chorvatskou a mezinárodní kuchyni.
Pokračování »

Hotel Istra, Rab, Chorvatsko

Hotel Istra, Rab

Rodinný Hotel Istra leží jen pár minut chůze od moře na ostrově Rab. Nabízí bezplatné Wi-Fi připojení, parkování zdarma a také kavárnu, zahradní restauraci a tenisové kurty. Hotel má sto jeden pokoj. Rab má příjemné středomořské klima a můžete se účastnit mnoha venkovních aktivit. Různé trajekty spojují ostrov s Rijekou, Zadarem, Šibenikem, Splitem a Dubrovníkem a ostrovem Krk.

Pokračování »

Hotel International, Rab, Chorvatsko

Hotel International, Rab

Hotel International nabízí klimatizované pokoje s bezplatným Wi-Fi připojením k internetu. Najdete v něm wellness centrum s finskou saunou a terasu s barem s malebným výhledem na záliv.
Hotel má sto čtyřicet pokojů. Každý pokoj je prostorný a nabízí elegantní nábytek. Ve všech jednotkách je satelitní televize, klimatizace a další topení ve vlastní koupelně.
Pokračování »

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to Webdesign Berlin, Web Design and pay per click